Прашок за пециво

1кг

За повкусни пецива на вашата трпеза користете го Прашокот за пециво на Витаминка Прилеп!

Црн бибер (мелен)

1кг

За повкусни јадења на вашата трпеза, додадете го мелениот цимет на Витаминка.

Ванилин шеќер

1кг

За совршен вкус на вашите торти и колачи, збогатете ги со Ванилиниот шеќер на Витаминка Прилеп кој ќе додаде блага егзотична нота со неверојатен квалитет и вкус кој плени!

Сода бикарбона

1кг

Сода бикарбоната во прашкаста варијанта, произведена според високите стандарди на Витаминка, е производ со врвен квалитет, направен од најдобрите состојки, кој доаѓа во практично пакување за лесна примена!

Брилијант

Рафинираното сончогледово масло за јадење БРИЛИЈАНТ е богато со есенцијална масна киселина (линолна) и е меѓу најдобрите извори на природен витамин Е (токоферол), што го прави едно од најквалитетните масла за јадење.

Caramel biscuit

1.8кг

Совршено вкусни карамелизирани бисквити кои се топат во вашата уста и ве оставаат со чувство на задоволство.

Кокошкина супа

1кг

Супите од Витаминка претставуваат синоним за квалитет кои се широко прифатени како во нашата земја така и во светот.

Крем супа од печурки

1кг

Супите од Витаминка претставуваат синоним за квалитет кои се широко прифатени како во нашата земја така и во светот.

Крем супа од домати

1кг

Супите од Витаминка претставуваат синоним за квалитет кои се широко прифатени како во нашата земја така и во светот.

ГОВЕДСКА СУПА

1кг

Супите од Витаминка претставуваат синоним за квалитет кои се широко прифатени како во нашата земја така и во светот.

Крем супа од зеленчук

1кг

Супите од Витаминка претставуваат синоним за квалитет кои се широко прифатени како во нашата земја така и во светот.

ТВИСТЕР

ЧОКОЛАДО 350гр

Чоколадниот прелив Твистер од Витаминка претставува извонреден и незаменлив прилог на голем број десерти.

ДАРДО

5кг

Корнфлексот претставуваат крцкави цереалии од пченка, со три вкусови, погодни за доручек на децата и целата фамилија, но и на сите оние кои сакаат лесен здрав и брзо припремен оброк.

МИЛКОС

5кг

Корнфлексот претставуваат крцкави цереалии од пченка, со три вкусови, погодни за доручек на децата и целата фамилија, но и на сите оние кои сакаат лесен здрав и брзо припремен оброк!

ПУДИНГ

КАРАМЕЛ

Лесни и едноставни за подготовка, пудинзите кои може да ги сервирате топли или ладни се совршен десерт со секое јадење.

Frutti jaffa soft cake

портокал - 2кг

Frutti jaffa soft cake е мек бисквит прелиен со вкусно желе од портокал и сето тоа прелиено со квалитетно чоколадо.

CARAMEL BISCUIT

250 парчиња

Совршено вкусни карамелизирани бисквити кои се топат во вашата уста и ве оставаат со чувство на задоволство.

ВИТАНЕЗ

10гр

Витанез Екстра мајонезот е деликатесен производ со врвен квалитет.

Кечап

благ

Кечапот од Витаминка е вкусен, незаменлив прилог кон сите пици, сендвичи, домашни пецива, тестенини и останати специјалитети.

ДАФИНКА

5кг

Дафинка е универзален зачин кој се користи за подобрување на вкусот на сите видови јадења без оглед на тоа дали содржат месо или не.

ТВИСТЕР

ЧОКОЛАДО 950гр

Чоколадниот прелив Твистер од Витаминка претставува извонреден и незаменлив прилог на голем број десерти.

ВИТАНЕЗ

3000гр

Витанез Екстра мајонезот е деликатесен производ со врвен квалитет.

ДАФИНКА

10кг

Дафинка е универзален зачин кој се користи за подобрување на вкусот на сите видови јадења без оглед на тоа дали содржат месо или не.

ЛИМОНТУС

Прашкастите производи на Витаминка се неопходна состојка за приготвување и зачинување на голем број јадења и десерти.

ПАНКО

За свежина и мекост на лебот и белите пецива, за подолг временски период и за подобрување на нивниот изглед и вкус.

ТВИСТЕР

ЈАГОДА 350гр

Преливот од јагоди Твистер од Витаминка претставува извонреден и незаменлив прилог на голем број десерти.

ШЛАГ

ПЕНА

Шлаг пената и кремовите користете ги за декорација на торта, овошна салата и сѐ што може да ја разбуди вашата фантазија.

ТВИСТЕР

ЈАГОДА 950гр

Преливот од јагоди Твистер од Витаминка претставува извонреден и незаменлив прилог на голем број десерти.

СИНТАГМА

СО КОРПОРАТИВНО ЛОГО

Синтагма, млечно чоколадо 5 гр. е убаво и вкусно претставување на вашата компанија со корпоративно лого – минимум нарачка 10 000 парчиња.